O blogu

Witam na moim blogu!

Na bieżąco dokumentuję tu drogę do kariery pilota.

Wszystko zaczęło się od kursu PPL(A) w 2009 roku. Relację najlepiej czytać od pierwszego dnia w powietrzu, a następnie podążać za odnośnikami na końcu każdego wpisu.

Na przełomie 2009 i 2010 roku odbyłem kurs i zdałem egzaminy teoretyczne ATPL(A).

Jesienią 2010 roku wyjechałem na dalsze szkolenie do USA. Początek przygody to opis wyboru szkoły, gdzie wyjaśniam także moje plany związane z pobytem za Oceanem. Do końca 2011 roku udało mi się zdobyć licencję zawodową na samoloty jedno- i wielosilnikowe, instrument rating oraz uprawnienie na wodnosamoloty.

W 2012 roku uzyskałem kolejne uprawnienia i rozpocząłem pracę w roli instruktora samolotowego w jedej z amerykańskich szkół lotniczych. Pod koniec roku wróciłem do Polski, a kilka miesięcy później udało mi odebrać europejską licencję CPL(A).

Na początku 2014 roku, po rocznej przerwie od latania, odbyłem szkolenie na typ samolotu Boeing 737 i rozpocząłem pracę w roli pierwszego oficera w jednej z czarterowych linii lotniczych działających w Polsce.

Kolejne wpisy zamieszczane są sukcesywnie, najnowsze zawsze znajdują się na pierwszej stronie bloga. Aby przejść do starszego artykułu wystarczy skorzystać z archiwum lub spisu kategorii.

Miłego czytania!